Shop Mobile More Submit  Join Login


Bu evrene bir çocuk daha getirdiğinde, onun hayatını ıskalama lüksün yok senin!

Her ne kadar insanları sevsem de ırkıma karşı hoşnutsuzluğum vuku buldu hep.. İnsanlar iyilik ile doğarlar derdim, onları kötüleştirenin hayat olduğunu düşünmek nispeten mutlu ederdi. Oysa ki insan kötülüklerle doğuyor ve sonradan bir türlü iyiye evrilemeyen hayatta iyiye evrilmeye çabalıyor, anladım.. Kimisi başarıyor, kimisi 'özünü' koruyor bilmeden..

Doğadan uzaklaştıkça yabancılaşıyor insan kendine, iyileşen yanlarına..  İtelediği hayvanlar kadar yaşayabilse belki evrilebilirdi iyiye.. ama doyuramadığı ego kemiriyor ruhunu..  İstekler istekleri, ihtiyaçlar ihtiyaçları doğuruyor.. Etrafta hep bi yenilenme çabası  fakat çürüyor ruh, çürüyor insan.. Yetmedikçe yetmiyor.. Hayat hep hayat istiyor..

Tüketilen doğaya, hayata karşı hep bi yeni insan arayışı.. Doğan bebeklerde huzur bulmak, yenilenmek, iyileşmek arzusu..  Kendini mutlu edemeyen insan, kendini mutlu etmek için doğurdu çocuklarını.. Yeni bir huzur, renk.. dokunuş hayatlara.. Hayır artık insan ırkı devam etmeli yalanı tutmuyor, çünki insan ırkı artık evreni kemiriyor..  Tatminsiz hayatlara mutsuz çocuklar fazla geliyor.. Zincir uzadıkça uzuyor..

Yaşamlarımız artık tek kişilik egoyu doyurabilecek kadar.. Sabrımız, özgürlüğümüz hep bize kadar..  Bize gelene kadar zaten çok şeyler çalındı anlarımızdan, sonsuz mutluluklardan..

Bugün kim istisnasız mutlu yaşamaktan bahsedebilir.. Buna cevap verecek bir kişi yoktur.. Çünki insanın bencilliği ve tatminsizliği bakidir her zaman..  Üremeyin diyemiyorum artık kimseye, görüyorum ki doğmak, üremek, ölmek… zincir olmuş düzende..  Fakat kimsenin  seçme şansı yoktur ki iyi veya kötü ebeveyn olayım diye.. Dünyaya gözlerini açtığınız canlının sizinle başlayan yaşamından artık siz sorumlusunuz.. ! Bu yüzdendir ki, evet sizin artık tek kişilik bi hayatınız yok, sizin artık bölünmüş bir kişiliğiniz vardır..

Yeni insanın kötülüğünden, iyiliğinden, mutluluğundan, huzurundan, geleceğinden sorumlu olduğunuzu unutmayın! Çocuklar artık sokağa atılınca büyümüyor, sokaklar artık yeni çocukları kaldırmıyor.. Şimdi herkes kendi kapısının önünü süpürse, sokaklar.. dünya temizlenmiyor..  Bakkal amcalar bi tane paraya dünyaları veremiyor.. Dünya düzeninden, pisliğe bulaşmış sistemden bahsetmiyorum bile..

Yani bi bebek doğar doğmasına.. ama her bebek yaşayamaz. İnsan on kez gelmiyor dünyaya, bir kez yaşıyor her anını. Gerekirse yalnızca kendiniz yaşamış olun ama yaşayın.. Unutmayın evrene yalnızca üremek için gelmedik, en başında yaşamak için geldik..! En basit haliyle yaşayın..   Milyon kez düşünün.. Bu sefer yoktan var etmeyin..  İlla var edecekseniz eğer..
O  varlığı sonsuz sevin.. !
...
No comments have been added yet.

Add a Comment:
 
×

:icons-e-m-a: More from S-e-m-aMore from DeviantArtDetails

Submitted on
October 19, 2012
File Size
3.7 KB
Link
Thumb

Stats

Views
119
Favourites
2 (who?)
Comments
0
×